16 marca o 19:00 odbył się otwarty webinar przygotowany w ramach Światowego Tygodnia Mózgu!
Webinaria on-line kierujemy do wszystkich osób, dla których temat opieki jest niezwykle bliski. W trakcie ostatniego spotkania rozmawialiśmy o nawykach, które mają wpływ na nasze samopoczucie, pracę mózgu i pozytywne myślenie!
Sprawdź, jakie tematy omówiliśmy:
Niszczycielska siła – jak stres wpływa na pracę naszego mózgu?
Życie w ciągłym biegu i stałym napięciu negatywnie wpływa na nasz organizm i pracę mózgu. Przewlekłe doświadczanie stresu niszczy neurony, szczególnie w części odpowiedzialnej za pamięć i nasze emocje. Konsekwencje mogą być poważne: depresja, a także silne zaburzenia psychosomatyczne. Poznaj sposoby na uwolnienie się od przewlekłego stresu!
Samospełniająca się przepowiednia – dlaczego tak ważne jest pozytywne myślenie?
Każdy z nas jest kowalem własnego losu. To, co myślimy o danej sytuacji czy o sobie samym staje się prawdą. Emocje jakie projektujemy w naszej głowie, mają wpływ na naszą rzeczywistość. Myśl pozytywnie! Poznaj techniki pozytywnego myślenia!
Łamigłówki – dlaczego są tak ważne?
Główka pracuje! Mówimy tak nie bez przyczyny. Nasz mózg pracuje podobnie jak nasze ciało i mięśnie. Mózg bez ciągłego treningu słabnie i jest bardziej obciążony, kiedy zmaga się z chorobą. Jak ćwiczyć nasz mózg? Poznaj sprawdzone sposoby!
Zobacz nagranieWebinarium prowadzone było przez ekspertów z Biura Medycznego ATERIMA MED, pod czujnym okiem pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem – Pani Iwony Przybyło. Spotkanie on-line odbyło się 16 marca o godzinie 19:00. Zobacz nagranie już teraz!
Partnerem merytorycznym wydarzenia była Akademia Opiekunów odpowiedzialna za realizację Programu edukacyjnego Profesjonalni w Opiece, organizowanego przez ATERIMA MED Zaopiekowani.
Poznaj sylwetki ekspertów prowadzących webinaria on-line:
Mgr Iwona Przybyło

Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem i Dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz specjalizację Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Jest również dyplomowanym terapeutą zajęciowym, coachem i trenerem. Od lat angażuje się w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych Opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Każdego dnia wspiera Opiekunów ATERIMA MED podczas dyżurów pielęgniarskich. Udziela praktycznych porad dotyczących opieki, szczególnie w zakresie chorób neurodegeneracyjnych. Na co dzień pracuje również w szpitalu. Wierzy, że wiedza w połączeniu z doświadczeniem to niezbędne elementy do tego, aby lepiej opiekować się Podopiecznymi.
Pani Dagmara Lech

Magister pielęgniarstwa, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego oraz w trakcie dwóch szkoleń specjalizacyjnych – opieki długoterminowej i pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w pracy z pacjentem. Aktualnie pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Zawodowo pasjonuje się leczeniem ran i wprowadzaniem nowoczesnych technologii do pracy z pacjentem.